Curriculum Vitae

Як написати СV

СV (Curriculum Vitae) або як ми звикли його називати, резюме — це один з найважливіших аспектів влаштування на роботу, в Польщі. Навіть якщо вас цікавлять такі вакансії як продавець або офіціант, наврядчи в Польщі вам вдасться отримати їх без резюме.
В інтернеті є безліч порад як його скласти, і на польській, і на англійській, і на інших мовах. Але я хочу звернути вашу увагу на трохи іншій спосіб написання свого життєпису.
На сьогоднішній день, створено безліч безкоштовних сайтів за допомогою яких ви з легкістю напишите Curriculum Vitae.
Ловіть кілька найпопулярніших польських сайтів для створення CV:
Goldenline.pl

Europass
Користуючись цими сайтами, ви будете тільки заповнювати поля з необхідною інформацією. Доречі, вам будуть підказувати що саме треба написати в кожному розділі.

1
https://www.goldenline.pl/profil/dodaj/doswiadczenie

Хочу зауважити, що більшість подібних сайтів безкоштовні. Також ви можете створювати резюме на сайтах рекрутингових агенцій. Часто вони пропонують навіть створити безкоштовне резюме за допомогою консультантів.
2

А тепер найголовніше, сучасні роботодавці в Польщі і в інших країнах Європи, все частіше звертають увагу на наше віртуальне життя. Тому, по-перше, не забувайте навести лад на Facebook, а по-друге, якщо це буде престижна фірма то вони знайдуть час подивитись твої сторінки на сайтах подібних Goldenline.pl.

Погані ідеї, котрі найчастіше зустрічаються і не тільки в Польщі.
Погана ідея №1
: створити CV і висилати до всіх роботодавців не змінюючи змісту.

Ідея полягаю у тому, що деякі люди створюють єдине резюме і висилають його всім, незважаючи на яку вакансію вони претендують. Особливо це стосується людей, які терміново шукають працю. Уявіть собі, що в своєму CV, ви написали, що дуже любите дітей і маєте досвід спілкування або роботи з дітками. Якщо ви влаштовуєтесь на вакансію няні — звичайно, така інформація буде важлива, але якщо ви натрапили на вакансію рецепціоністки — то така інформація буде зайва. Також я вважаю, що продавець хот-догів — це не дуже добра рекомендація для майбутнього фінансового директора. Так само з уміннями, не треба писати про курси перукарів при влаштуванні на посаду електрика.
Як уникнути помилки? Раджу створити шаблон. В якому вказати найважливішу інформацію: адреса, контакти, освіта, знання мов, водійські права. Все інше (курси, досвід, практика, хобі, сертифікати, уміння і інше) пишіть в залежності від посади на яку ви претендуєте.

Погана ідея №2: зайняти своїм CV весь час роботодавця.
Якщо ви думаєте, що вашому майбутньому шефу буде цікаво знати скільки шкіл ви поміняли, кількість ваших дітей і шлюбів, чому ви неполадили з колишнім шефом, — ви помиляєтесь. Подібні питання вам можуть поставити на співбесіді. Але в резюме це буде недоречно. Пам’ятайте, що крім вас напевно у роботодавця є ще кілька кандидатів і якщо він побачить ваш життєпис на 3 сторінки — то скоріш за все він його навіть не буде читати. Бо час — це гроші!

Як уникнути помилки? Запам’ятайте, ваше CV повино вміщуватись на одній сторінці. Редагуйте його 2, 5, 8, 20,… разів до тих пір — поки не вмістити. Якщо, дійсно, вже нічого викреслити, а текст досі не вміщується, спробуйте редагувати розмір літер або фото.
Погана ідея №3: підняти настрій своїм СV роботодавцю або вбити наповал своєю оригінальністю.
Візерунки вздовж периметру, різноманітні шрифти, смішне фото, кольоровий папір і СV з ароматом улюблених парфумів. Не дивуйтесь! Це не опис оригінального подарунка для колеги. Насправді час від часу до рук роботодавців потрапляють такі цікаві кадри. І більшість дівчат думають, що якщо їх резюме буде на рожевому папірці з ароматом Dior, — то та доброзичлива пані, яка погодилась прийняти CV, безсумнівно візьме їх на роботу тільки за оригінальність. Але насправді подібна оригінальність доречна тільки на вакансію клоуна.
Як уникнути помилки? Білий рівний, обов’язково чистий папір, бажано в файлі. Стриманні шрифти Times New Roman або Arial розміром від 10 до 14.  Формат фото, приблизно, як на паспорт, але з усмішкою і приємним виразом обличчя.
Погана ідея №4:трохи прекрасити дійсність

Тут все просто. Ваша “чудова англійська” і “бездоганне знання Microsoft Office” спливуть вже на першій співбесіді. Навіть не намагайтесь!

Як уникнути помилки? Пишіть правду, АЛЕ не занижуйте свої вміння. Якщо ви знаєте англійську на рівні B2 — то не треба писати B1, щоб “не дай Боже не зганьбитись”. Краще заздалегідь пройдіть онлайн тест на знання мов або почитайте в інтернеті що означає бездоганне володіння Microsoft Office, а ці сайти вам допоможуть:
http://www.mdszkolenia.pl/microsoft-office-specialist/
https://www.microsoft.com/ukraine/officeguru/faq.aspx
Доречі, на сайтах онлайн створення CV іноді пропонують перевірити свій рівень мови і інших показників.

 

3

 

І на кінець, хочу нагадати, що в Польщі ніхто не буде розглядати ваше CV без вашої на то згоди. Тому не забуваємо додати в кінці чарівні слова:
 „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych.” 

Доказом того, сайт, найпопулярнішого місця праці серед студентів — KFC

http://praca.kfc.pl/offers/pracownik-restauracji-kfc-makro-al-jerozolimskie-184-warszawa/

 

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Польша сегодня
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Adblock
detector